Iata mai jos toate rezultatele editiei 2010-2011 a Ligii Campionilor (Champions League 2010-2011)


Grupa A
Etapa 1
FC Twente Enschede - Inter Milan 2-2
Werder Bremen - Tottenham Hotspur - 2-2

Etapa 2

Inter Milan - Werder Bremen 4-0

Tottenham Hotspur - FC Twente Enschede 4-1

Etapa 3
FC Twente Enschede - Werder Bremen 1-1
Inter Milan - Tottenham Hotspur 4-3

Etapa 4
Tottenham - Inter 3-1
W. Bremen - Twente 0-2

Etapa 5
Tottenham vs. W. Bremen 3-0
Inter vs. Twente 1-0

Etapa 6
W. Bremen vs. Inter 3-0
Twente vs. Tottenham 3-3

Grupa B

Etapa 1
Benfica Lisboa - Hapoel Tel Aviv 2-0
Olympique Lyonnais - FC Schalke 04 1-0

Etapa 2
Hapoel Tel Aviv - Olympique Lyonnais 1-3

FC Schalke 04 - Benfica Lisboa 2-0

Etapa 3
FC Schalke 04 - Hapoel Tel Aviv 3-1
Olympique Lyonnais - Benfica Lisboa 2-0

Etapa 4
Benfica - Lyon 4:3
Hapoel Tel Aviv - Schalke 04 0:0

Etapa 5
Schalke 04 vs. Lyon 3-0
Hapoel Tel Aviv vs. Benfica 3-0

Etapa 6
Benfica vs. Schalke 04 1-2
Lyon vs. Hapoel Tel Aviv 2-2
Grupa C

Etapa 1
Bursaspor - CF Valencia 0-4
Manchester United - Glasgow Rangers 0-0

Etapa 2

CF Valencia - Manchester United 0-1

Glasgow Rangers - Bursaspor 1-0

Etapa 3
Glasgow Rangers - CF Valencia 1-1
Manchester United - Bursaspor 1-0

Etapa 4
Bursaspor vs. Manchester Utd 0:3
Valencia vs. Rangers 3:0

Etapa 5
Rangers vs. Manchester Utd 0:1
Valencia vs. Bursaspor 6:1
Etapa 6
Man Utd vs. Valencia 1-1
Bursaspor vs. Rangers 1-1


Grupa D

Etapa 1
FC Barcelona - Panathinaikos 5-1
FC Kopenhagen - FC Rubin Kazan 1-0

Etapa 2

FC Rubin Kazan - FC Barcelona 1-1

Panathinaikos - FC Kopenhagen 0-2

Etapa 3
FC Barcelona - FC Kopenhagen 2-0
Panathinaikos - FC Rubin Kazan 0-0

Etapa 4
Copenhaga vs. Barcelona 1:1
Rubin Kazan vs. Panathinaikos 0:0

Etapa 5
Rubin Kazan vs. Copenhaga 1:0
Panathinaikos vs. Barcelona 0:3

Etapa 6
Copenhaga vs. Panathinaikos 3-1
Barcelona vs. Rubin Kazan 2-0


Grupa E
Etapa 1
CFR Cluj - FC Basel - 2-1
FC Bayern München - AS Roma 2-0

Etapa 2
FC Basel - FC Bayern München 1-2
AS Roma - CFR Cluj 2-1

Etapa 3
AS Roma - FC Basel 1-3
FC Bayern München - CFR Cluj 3-2

Etapa 4
CFR vs. Bayern Munich 0:4
Basel vs. Roma 2:3

Etapa 5

Roma vs. Bayern Munich 3:2
Basel vs. CFR 1:0

Etapa 6

CFR vs. Roma 1-1
Bayern Munich vs. Basel 3-0

Grupa F

Etapa 1
MSK Zilina - Chelsea FC 1-4
Olympique Marseille - Spartak Moscow 0-1

Etapa 2
Spartak Moscow - MSK Zilina 3-0
Chelsea FC - Olympique Marseille 2-0

Etapa 3
Spartak Moscow - Chelsea FC - 0-2
Olympique Marseille - MSK Zilina 1-0

Etapa 4
Zilina vs. Marseille 0:7
Chelsea vs. Spartak Moscova 4:1
Etapa 5

Spartak Moscova vs. Marseille 0:3
Chelsea vs. Zilina 2:1

Etapa 6
Marseille vs. Chelsea 1-0
Zilina vs. Spartak Moscova 1-2

Grupa G

Etapa 1
AC Milan - AJ Auxerre 2-0
Real Madrid - Ajax Amsterdam 2-0

Etapa 2
Ajax Amsterdam - AC Milan 1-1
AJ Auxerre - Real Madrid 0-1

Etapa 3

Ajax Amsterdam - AJ Auxerre 2-1
Real Madrid - AC Milan 2-0

Etapa 4
Milan vs. Real Madrid 2:2
Auxerre vs. Ajax 2:1
Etapa 5

Auxerre vs. Milan 0:2
Ajax vs. Real Madrid 0:4

Etapa 6

Milan vs. Ajax 0-2
Real Madrid vs. Auxerre 4-0

Grupa H

Etapa 1

Arsenal FC - Sporting Braga 6-0
Shakhtar Donetsk - Partizan Belgrad 1-0

Etapa 2
Partizan Belgrad - Arsenal FC 1-3
Sporting Braga - Shakhtar Donetsk 0-3

Etapa 3
Arsenal FC - Shakhtar Donetsk 5-1
Sporting Braga - Partizan Belgrad 2-0

Etapa 4
Shakhtar Donetsk vs. Arsenal 2:1
Partizan vs. Braga 0:1

Etapa 5
Braga vs. Arsenal 2:0
Partizan vs. Shakhtar Donetsk 0:3

Etapa 6

Shakhtar Donetsk vs. Braga 2-0
Arsenal vs. Partizan 3-1


 

Meciuri play off - turul 17/18 august, iar returul 24/25 august.

Salzburg (Austria) - Happoel Tel Aviv (Israel) 1-1; in tur 2-3

Rosenborg (Norvegia) - FC Copenhaga (Danemarca) 0-1; in tur 2-1

FC Basel (Elveţia) - Şerif Tiraspol (Moldova) 3-0; in tur 1-0

Sparta Praga (Cehia) - Zilina (Slovacia) 0-1; in tur 0-2

Partizan Belgrad (Serbia) - Anderlecht Bruxelles (Belgia) 2-2; in tur 2-2

Young Boys Berna (Elveţia) - Tottenham Hotspur (Anglia) 0-4; in tur 3-2

Sporting Braga (Portugalia) - FC Sevilla (Spania) 4-3; in tur 1-0

Werder Bremen (Germania) - Sampdoria Genova (Italia) 1-3; in tur 3-1

Zenit Sankt Petersburg (Rusia) - Auxerre (Franţa) 0-2; in tur 1-0

Dinamo Kiev (Ucraina) - Ajax Amsterdam (Olanda) 1-2; in tur 1-1

Turul va avea loc la 17/18 august, iar returul la 24/25 august.

 

 

Turul 3 preliminar Champions League

Marti 03.08 si miercuri 04.08.2010

Zilina - Litex Loveci 3-1; în tur, 1-1

Basel - Debrecen 3-1; in tur 2-0

Lech - Sparta Praga 0-1; in tur 0-1

Fenerbahce - Young Boys 0-1; in tur 2-2

Gent - Dinamo Kiev 1-3; in tur 0-3

Salzburg - Omonia 4-1; in tur 1-1

PAOK - Ajax 3-3; in tur 1-1

Rosenburg - AIK 3-0; in tur 1-0

Celtic - Braga 2-1; in tur 0-3

HJK Helsinki - Partizan Belgrad 1-2; in tur 0-3

Zenit - Unirea 1-0; în tur 0-0

FC Copenhaga - Bate Borisov 3-2; in tur 0-0

Dinamo Zagreb-Şerif Tiraspol 1-1 (5-6, după pen.)

 

 

Turul 2 preliminar Champions League

Marti 20 iulie 2010

FK Renova (Macedonia) - Omonia Nicosia (Cipru) 0-2; în tur 0-3

Dinamo Tirana (Albania) - Şerif Tiraspol (Moldova) 1-0; în tur 1-3

HB Torshavn (Insulele Feroe) - Red Bull Salzburg (Austria) 1-0; în tur 0-5

The New Saints (Ţara Galilor) - Bohemian Dublin (Irlanda) 4-0; în tur 0-1

FC Koper (Slovenia) - Dinamo Zagreb (Croaţia) 3-0; în tur 1-5

Miercuri 21 iulie 2010

Olimpi Rustavi (Georgia) - Aktobe (Kazahstan) 1-1; în tur 0-2,

Piunik Erevan (Armenia) - Partizan Belgrad (Serbia) 0-1; în tur 1-3


Jeunesse d'Esch (Luxemburg) - AIK Stockholm (Suedia) 0-0; în tur 0-1


HJK Helsinki (Finlanda) - Ekranas (Lituania) 2-0; în tur 0-1,


MSK Zilina (Slovacia) - Birkirkara FC (Malta) 3-0; în tur 0-1


Sparta Praga (Cehia) - Metalurgs Liepajas (Letonia) 2-0; în tur 3-0


Debrecen VSC (Ungaria) - Levadia Tallinn (Estonia) 3-2; în tur 1-1


Lech Poznan (Polonia) - Inter Baku (Azerbaidjan) 0-1; în tur 1-0


Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia) - Hapoel Tel-Aviv (Israel) 0-1; în tur 0-5

 

Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Linfield FC (Irlanda de Nord) 2-0; în tur 0-0


Hafnarfjordur (Islanda) - BATE Borisov (Belarus) 0-1; in tur 1-5.