Europa League - programul competitional 2012-2013

Programul competitional Europa League 2012-2013

europa-league-2012

 

Primul tur preliminar 5 iulie (turul) 12 iulie (returul)
Al doilea tur preliminar 19 iulie (turul) 26 iulie (returul)
Al treilea tur preliminar 2 august (turul) 9 august (returul)
Play Offs 23 august (turul) 30 august (returul)
Grupele UEFA Leagues
Sasespre - zecimi 16 februarie (turul) 21 februarie (retur)
Optimi 7 martie (tur) 14 martie (retur)
Sferturi 4 aprilie (tur) 11 aprilie (retur)
Semifinale  25 aprilir (tur) 2 mai (retur)
Finala Europa League 2013 - AMSTERDAM ARENA

Meciurile din sferturile Europa League

 

Chelsea - Rubin Kazan
Benfica -  Newcastle
Tottenham -  Basel
Fenerbahce- Lazio

Meciurile din optimile Europa League

 

Rezultate inregistrate in optimile de finala ale Europa League

Fenerbahçe - Viktoria  Plzeň 1-1 ( in tur 1-0)
Bordeaux - Benfica 2-3 ( in tur 0-1)
Internationale - Tottenham 4-1 ( in tur 0-3)
Chelsea - Steaua 3-1 ( in tur 0-1)
Zenit - Basel 1-0 ( in tur 0-2)
Rubin Kazan - Levante 2-0  (in tur 0-0)
Lazio - Stuttgart 3-1 (in tur 2-0)
Newcastle - Anzhi  1-0 (in tur 0-0)

 

Meciurile din 16-imile Europa League

Rezultate meciuri europa league - echipele bolduite s-au calificat mai departe

21.02 19:00 Rubin Kazan - Atletico Madrid 0-1 (in tur 2-0 )
21.02 20:00 CFR Cluj - Internazionale 0-3 (in tur 0-2 )
21.02 20:00 Olympique Lyon - Tottenham Hotspur 1-1 (in tur 1-2 )
21.02 20:00 Metalist Kharkov - Newcastle United 0-1 (in tur 0-0 )
21.02 20:00 KRC Genk - VfB Stuttgart 0-2 (in tur 1-1 )
21.02 20:00 Dnipro - FC Basel 1-1 (in tur 0-2 )
21.02 20:00 Lazio - Mönchengladbach 2-0 (in tur 3-3 )
21.02 22:05 Olympiacos FC - Levante UD 0-1 (in tur 0-3 )
21.02 22:05 Liverpool - Zenit St. Petersburg 3-1 (in tur 0-2 )
21.02 22:05 Girondins Bordeaux - Dynamo Kyiv 1-0 (in tur 1-1)
21.02 22:05 Benfica - Bayer Leverkusen 2-1 (in tur 1-0 )
21.02 22:05 Steaua Bucureşti - AFC Ajax 2-0 4-2 dupa penalty (in tur 0-2 )
21.02 22:05 Hannover 96 - Anzhi Makhachkala 1-1 (in tur 1-3 )
21.02 22:05 Chelsea - Sparta Praha 1-1 (in tur 1-0 )
21.02 22:05 Fenerbahçe - BATE Borisov 1-0  (in tur 0-0 )
21.02 22:05 Viktoria Plzeň - Napoli 2-0 (in tur 3-0 )

 

Meciurile din grupele Europa League

 

Gr Clasament Programul meciurilor

G

R

U

P

A

 

A

clasament-grupa-a-europa

Young Boys vs. Liverpool 3-5
Udinese vs. Anzhi Makhachkala 1-2

Anzhi Makhachkala vs. Young Boys 2-0
Liverpool vs. Udinese 2-3

Liverpool vs. Anzhi Makhachkala 1-0
Young Boys vs. Udinese 3-1

Anzhi Makhachkala vs. Liverpool 1-0
Udinese vs. Young Boys 2-3

Liverpool vs. Young Boys 2-2
Anzhi Makhachkala vs. Udinese 2-0

Young Boys vs. Anzhi Makhachkala 3-1
Udinese vs. Liverpool 0-1

G

R

U

P

A

 

B

clasament-grupa-b-europa

Hapoel Tel Aviv vs. At. Madrid 0-3
Plzen vs. Academica 3-1

Academica vs. Hapoel Tel Aviv 1-1
At. Madrid vs. Plzen 1-0

At. Madrid vs. Academica 2-1
Hapoel Tel Aviv vs. Plzen 1-2

Academica vs. At. Madrid 2-0
Plzen vs. Hapoel Tel Aviv 4-0

At. Madrid vs. Hapoel Tel Aviv 1-0
Academica vs. Plzen 1-1

Hapoel Tel Aviv vs. Academica 2-0
Plzen vs. At. Madrid 1-0

G

R

U

P

A

 

C

clasament-grupa-c-europa

AEL Limassol vs. M'gladbach 0-0
Fenerbahce vs. Marseille 2-2

Marseille vs. AEL Limassol 5-1
M'gladbach vs. Fenerbahce 2-4

M'gladbach vs. Marseille 2-0
AEL Limassol vs. Fenerbahce 0-1

Marseille vs. M'gladbach 2-2
Fenerbahce vs. AEL Limassol 2-0

M'gladbach vs. AEL Limassol 2-0
Marseille vs. Fenerbahce 0-1

AEL Limassol vs. Marseille 3-0
Fenerbahce vs. M'gladbach 0-3

G

R

U

P

A

 

D

clasament-grupa-d-europa

Maritimo vs. Newcastle 0-0
Bordeaux vs. Club Brugge 4-0

Club Brugge vs. Maritimo 2-0
Newcastle vs. Bordeaux 3-0

Newcastle vs. Club Brugge 1-0
Maritimo vs. Bordeaux 1-1

Club Brugge vs. Newcastle 2-2
Bordeaux vs. Maritimo 1-0

Newcastle vs. Maritimo 1-1
Club Brugge vs. Bordeaux 1-2

Maritimo vs. Club Brugge 2-1
Bordeaux vs. Newcastle 2-0

G

R

U

P

A

 

E

clasament-grupa-e-europa

Stuttgart vs. Steaua 2-2
FC  Copenhaga vs. Molde 2-1

Molde vs. Stuttgart 2-0
Steaua vs. Copenhaga 1-0

Steaua vs. Molde 2-0
Stuttgart vs. Copenhaga 0-0

Molde vs. Steaua 1-2
Copenhaga vs. Stuttgart 0-2

Molde vs. Copenhaga 1-2
Steaua vs. Stuttgart 1-5

Stuttgart vs. Molde 0-1
Copenhaga vs. Steaua 1-1

G

R

U

P

A

 

F

clasament-grupa-f-europa

Dnipro vs. PSV 2-0
Napoli vs. AIK 4-0

AIK vs. Dnipro 2-3
PSV vs. Napoli 3-0

PSV vs. AIK 1-1
Dnipro vs. Napoli 3-1

AIK vs. PSV 1-0
Napoli vs. Dnipro 4-2

PSV vs. Dnipro 1-2
AIK vs. Napoli 1-2

Dnipro vs. AIK 4-0
Napoli vs. PSV 1-3

G

R

U

P

A

 

G

clasament-grupa-g-europa

Genk vs. Videoton 3-0
Sporting vs. Basel 0-0

Basel vs. Genk 2-2
Videoton vs. Sporting 3-0

Videoton vs. Basel 2-1
Genk vs. Sporting 2-1

Basel vs. Videoton 1-0
Sporting vs. Genk 1-1

Videoton vs. Genk 0-1
Basel vs. Sporting 3-0

Genk vs. Basel 0-0
Sporting vs. Videoton 2-1 

G

R

U

P

A

 

H

clasament-grupa-h-europa

Inter vs. Rubin Kazan 2-2
Partizan vs. Neftchi Baku 0-0

Neftchi Baku vs. Inter 1-3
Rubin Kazan vs. Partizan 2-0

Rubin Kazan vs. Neftchi Baku 1-0
Inter vs. Partizan 1-0

Neftchi Baku vs. Rubin Kazan 0-1
Partizan vs. Inter 1-3

Neftchi Baku vs. Partizan 1-1
Rubin Kazan vs. Inter 3-0

Inter vs. Neftchi Baku 2-2
Partizan vs. Rubin Kazan 1-1

G

R

U

P

A

 

I

clasament-grupa-i-europa

Lyon vs. Sparta Praga 2-1
At. Bilbao vs. Kiryat Shmone 1-1

Kiryat Shmone vs. Lyon 3-4
Sparta Praga vs. At. Bilbao 3-1

Sparta Praga vs. Kiryat Shmone 3-1
Lyon vs. At. Bilbao 2-1

Kiryat Shmone vs. Sparta Praga 1-1
At. Bilbao vs. Lyon 2-3

Sparta Praga vs. Lyon 1-1
Kiryat Shmone vs. At. Bilbao

Lyon vs. Kiryat Shmone 2-0
At. Bilbao vs. Sparta Praga 0-0

G

R

U

P

A

 

J

clasament-grupa-j-europa

Maribor vs. Panathinaikos 3-0
Tottenham vs. Lazio 0-0

Lazio vs. Maribor 1-0
Panathinaikos vs. Tottenham 1-1

Panathinaikos vs. Lazio 1-1
Maribor vs. Tottenham 1-1

Lazio vs. Panathinaikos 3-0
Tottenham vs. Maribor 3-1

Panathinaikos vs. Maribor 1-0
Lazio vs. Tottenham 0-0

Maribor vs. Lazio 1-4
Tottenham vs. Panathinaikos 3-1 

G

R

U

P

A

 

K

clasament-grupa-k-europa

Rapid Viena vs. Rosenborg 1-2
Leverkusen vs. Metalist Kharkiv 0-0

Metalist Kharkiv vs. Rapid Viena 2-0
Rosenborg vs. Leverkusen 0-1

Rosenborg vs. Metalist Kharkiv 1-2
Rapid Viena vs. Leverkusen 0-4

Metalist Kharkiv vs. Rosenborg 3-1
Leverkusen vs. Rapid Viena 3-0

Metalist Kharkiv vs. Leverkusen 2-0
Rosenborg vs. Rapid Viena 3-2

Rapid Viena vs. Metalist Kharkiv 1-0
Leverkusen vs. Rosenborg 1-0 

G

R

U

P

A

 

L

clasament-grupa-l-europa

Levante vs. Helsingborg 1-0
Twente vs. Hannover 2-2

Hannover vs. Levante 2-1
Helsingborg vs. Twente 2-2

Helsingborg vs. Hannover 1-2
Levante vs. Twente 3-0

Hannover vs. Helsingborg 3-2
Twente vs. Levante 0-0

Helsingborg vs. Levante 1-3
Hannover vs. Twente 0-0

Levante vs. Hannover 2-2
Twente vs. Helsingborg 1-3


Posts: 291
13/09 21:45 FC Porto vs. Shakhtar Donetsk
13/09 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Zenit

28/09 18:00 FC Zenit vs. FC Porto
28/09 21:45 Shakhtar Donetsk vs. Apoel Nicosia

19/10 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Zenit
19/10 21:45 FC Porto vs. Apoel Nicosia

01/11 18:00 FC Zenit vs. Shakhtar Donetsk
01/11 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Porto

23/11 18:00 FC Zenit vs. Apoel Nicosia
23/11 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Porto

06/12 21:45 FC Porto vs. FC Zenit
06/12 21:45 Apoel Nicosia vs. Shakhtar Donetsk

sus

Play-Off 23 august (turul) 30 august (returul)

 

FC Dinamo Moskva - VfB Stuttgart 1-1 (in tur 0-2 )
Dila - CS Marítimo 0-2 (in tur 0-1)
Dnipro Dnipropetrovsk - FC Slovan Liberec 4-2 (in tur 2-2)
PSV Eindhoven - FK Zeta 9-0 (in tur 5-0)
HJK Helsinki - Athletic Club 3-3 (in tur 0-6)
Heerenveen - Molde FK 1-2  (in tur 0-2)
APOEL FC - Neftçi PFK 1-3 (in tur 1-1)
Rosenborg - Legia Warszawa 2-1 (in tur 1-1)
CSKA Moskva - AIK Solna 0-2 (in tur 1-0)
Hapoel Tel-Aviv - Dudelange 4-0 (in tur 3-1)
Sparta Praha - Feyenoord 2-0 (in tur 2-2)
Steaua Bucureşti - FK Ekranas 3-0 (in tur 2-0)
Young Boys - FC Midtjylland 0-2 (in tur 3-0)
FC Metalist Kharkov - Dinamo Bucureşti 2-1 (in tur 2-0)
KRC Genk - FC Luzern 2-0 (in tur 1-2)
Viktoria Plzeň - Lokeren OV 1-0  (in tur 1-2 )
Videoton FC - Trabzonspor 1-0 dupa prelungiri (in tur 0-0)
Olympique Marseille - FC Sheriff  0-0 (in tur 2-1)
Club Brugge - Debreceni VSC 4-1 (in tur 3-0)
Girondins Bordeaux - Steaua Rosie 3-2 (in tur 0-0)
FK Partizan - Tromsø IL 1-0 (in tur 2-3)
SK Rapid Wien - PAOK FC 3-0 (in tur 1-2)
Hannover 96 - Śląsk Wrocław 5-1 (in tur 5-3)
Levante UD - Motherwell FC 1-0  (in tur 2-0)
Internazionale Milano - FC Vaslui 2-2 (in tur 2-0 )
AZ Alkmaar - Anzhi Makhachkala 0-5 (in tur 0-1)
Newcastle United - Atromitos FC 1-0 (in tur 1-1)
Lazio - Mura 05 3-1 (in tur 2-0)
FC Twente - Bursaspor 4-1 dupa prelungiri (in tur 1-3)
Liverpool FC - Heart of Midlothian 1-1 (in tur 1-0)
Sporting Club - AC Horsens  5-0 (in tur 1-1)

sus

 

Turul trei preliminar 2 august (turul) şi 9 august (returul)

 

 Rapid -Heerenveen 1-0  (in tur 0-4)
 Spartak Trnava -Steaua Bucuresti 0-3 (in tur 1-0)
 Belupo - Athletic Club 2-1 (in tur 1-3)
 Vitesse -Anzhi Makhachkala 0-2 (in tur 0-2)
 CS Marítimo -Asteras Tripolis 0-0 (in tur 1-1)
 Viktoria Plzeň -Ruch Chorzów 5-0 (in tur 2-0)
 IF Elfsborg - AC Horsens 2-3 (in tur 1-1)
 Aalesunds FK - APOEL FC 0-1 (in tur 1-2)
 Internationale -Hajduk Split 0-2 (in tur 3-0)
 Rapid Viena  - FK Vojvodina 2-0 (in tur 1-2)
 FC Aktobe - KRC Genk 1-2 (in tur 1-2)
 Metalurh Donetsk -Tromsø IL 0-1 (in tur 1-1)
 Mladá Boleslav -Twente 0-2 (in tur 0-2)
 PAOK Salonic - Bnei Yehuda 4-1  (in tur 2-0)
 Anorthosis  -FC Dila Gori 0-0 (in tur 1-0)
 KAA Gent -Videoton 0-3 (in tur 0-1)
 Lech Poznań - AIK Solna 1-0 (in tur 0-3)
 Olympique Marseille - Eskişehirspor 3-0 (in tur 1-1)
 Omonia Nicosia -Steaua Rosie 0-1 dupa prelungiri (in tur 0-0)
 FK Zeta -FK Sarajevo 1-0 (in tur 1-2)
 Sparta Praha -VfB Admira Wacker 2-2 (in tur 2-0)
 Young Boys -Kalmar FF  3-0 (in tur 0-1)
 Dinamo Moskva -Dundee United 5-0 (in tur 2-2)
 ND Mura 05 - Arsenal Kyiv 0-2 (in tur 0-3)
 Bursaspor - KuPS Kuopio 6-0 (in tur 0-1)
 Liverpool- FC Gomel FC 3-0 (in tur 1-0)
 Legia Warszawa - SV Ried 3-1 (in tur  1-2)
 Hannover 96  - Saint Patrick's 2-0 (in tur 3-0)
 Rosenborg -  Servette FC 0-0 (in tur 1-1)

sus

 

Turul doi preliminar 19 iulie (turul) şi 26 iulie (returul)

 

Shirak - Bnei Yehuda 0-1 (0-2 in tur)
Dila Gori - Aarhus 3-1 (2-1 in tur)
Ordabasy - Rosenborg 1-2 (2-2 in tur)
Gandzasar - Servette 1-3 (0-2 in tur)
Skopje - Ruch Chorzow 0-3 (1-3 in tur)
Celik Niksici - Metalurg Donetk 2-4 (0-7 in tur)
KuPS - Maccabi Netanya 0-1 (2-1 in tur)
Aktobe - Milsami Orhei 3-0 (2-4 in tur)
FC Gomel - Renova 0-1 (2-0 in tur)
Inter Turku - Twente 0-5 (1-1 in tur)
Elfsborg - Dacia Chisinau 2-0 (0-1 in tur)
Suduva - Vojvodina 0-4 (1-1 in tur)
Honved - Anji 0-4 (0-1 in tur)
MyPa - RAPID 0-2 (1-3 in tur)
Aalesund - Tirana 5-0 (1-1 in tur)
Anorthosis - Levadia Tallinn 3-0 (3-1 in tur)
TSKA Sofia - Mura 1-1 (0-0 in tur)
Kalmar - Osijek 3-0 (3-1 in tur)
SV Ried - Sahtior Soligorsk 0-0 (1-1 in tur)
Gent - Differdange 3-2 (1-0 in tur)
Senica - APOEL 0-1 (0-2 in tur)
Asteras - Inter Baku 1-1 (1-1 in tur)
Tromso - Olimpija Ljubljana 1-0 (0-0 in tur)
Zimbru Chisinau - Young Boys 1-0 (0-1 in tur)
Lech Poznan - Lankaran 1-0 (1-1 in tur)
Plzen - Metalurgi Rustavi 2-0 (3-1 in tur)
Sligo Rovers - Spartak Trnava 1-1 (1-3 in tur)
Vitesse - Lokomotiv Plovdiv 3-1 (4-4 in tur)
Zeta - JJK 1-0 (2-3 in tur)
Steaua Rosie - Naftan 3-3 (4-3 in tur)
Legia Varsovia - Liepajas 5-1 (2-2 in tur)
Skonto Riga - Hajduk Split 1-0 (0-2 in tur)
Videoton - Slovan 0-0 (1-1 in tur)
Portadown - Slaven Belupo 2-4 (0-6 in tur)
St.Johnstone - Eskisehirspor 1-1 (0-2 in tur)
St.Patrick's - Siroki Brijeg 2-1 (1-1 in tur)
Sarajevo - Levski Sofia 3-1 (0-1 in tur)
Admira - Zalgiris Vilnius 5-1 (1-1 in tur)
Hafnarfjordur - AIK Stockholm 0-1 (1-1 in tur)
Akureyri - Mlada Boleslav 0-1 (0-3 in tur)

sus

 

 Primul tur preliminar 5 iulie (turul) 12 iulie (returul)

 

FC Gomel (Belarus) - Vikingur (Insulele Feroe) 4-0 (în tur 6-0)
Inter Baku (Azerbaidjan) - JK Trans Narva (Estonia) 2-0 (în tur 5-0)
FK Senica (Slovacia) - MTK Budapesta (Ungaria) 2-1 (în tur 1-1)
FC Aktobe (Kazahstan) - Torpedo Kutaisi (Georgia) 1-0 (în tur 1-1)
FK Celik Niksici (Muntenegru) - FK Boraci Banja Luka (Bosnia-Herţegovina) 1-1 (în tur 2-2)
NK Mura (Slovenia) - Baku FK (Aazerbaidjan) 2-0 (în tur 0-0)
AC Libertas (San Marino) - FK Renova (Macedonia) 0-4 (în tur 0-4)
NK Osijek (Croaţia) - FC Santa Coloma (Andorra) 3-1 (în tur 1-0)
FC Ordabasi Şimkent (Kazahstan) - FK Jagodina (Serbia) 0-0 (în tur 1-0)
NSI Runavik (Insulele Feroe) - FC Differdange 03 (Luxemburg) 0-3 (în tur 0-3)
Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Crusaders FC (Irlanda de Nord) 1-0 (în tur 3-0)
Myllykosken Pallo-47 (Finlanda) - Cefn Druids (Ţara Galilor) 5-0 (în tur 0-0)
FC Siauliai (Lituania) - Levadia Tallinn (Estonia) 2-1 (în tur 0-1)
Thor Akureyri (Islanda) - Bohemian FC (Irlanda) 5-1 (în tur 0-0)
Hibernians FC (Malta) - FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) 4-4 (în tur 2-5)
UE Santa Coloma (Andorra) - Twente Enschede (Olanda) 0-3 (în tur 0-6)
FC Şirak (Armenia) - FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) 1-1 (în tur 1-0)
Honved Budapesta (Ungaria) - KS Flamurtari (Albania) 2-0 (în tur 1-0)
NK Celje (Slovenia) - Dacia Chişinău (Moldova) 0-1 (în tur 0-1)
FC Daugava Daugavpils (Letonia) - FK Suduva (Lituania) 2-3 (în tur 1-0)
Llanelli AFC (Ţara Galilor) -  KuPS Kuopio (Finlanda) 1-1 (în tur 1-2)
Kalmar FF (Suedia) - Cliftonville (Irlande de Nord) 4-0 (în tur 0-1)
FC USV Eschen-Mauren (Liechtenstein) - FH Hafnarfjordur (Islanda) 0-1 (în tur 1-2)
Zetisu Taldikorgan (Kazahstan) - Lech Poznan (Polonia) 1-1 (în tur 0-2)
FK Metalurg Skopje (Macedonia) - Birkirkara FC (Malta) 0-0 (în tur 2-2)
FK Zeta (Muntenegru) - FC Piunik (Armenia) 1-2 (în tur 3-0)
FC Metalurgi Rustavi (Georgia) - KS Teuta (Albania) 6-1 (în tur 3-0)
AS Jeunesse Esch (Luxemburg) - NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) 0-3 (în tur 0-3)
FC Gandzasar Kapan (Armenia) - EB/Streymur (Insulele Feroe) 2-0 (în tur 1-3)
IBV Vestmannaeyjar (Islanda) - Saint Patrick (Irlanda) 2-1 (în tur 0-1)
SK Liepajas Metalurgs (Letonia) - SP La Fiorita (San Marino) 4-0 (în tur 2-0)
Stabaek (Norvegia) - JJK Jyvaskyla (Finlanda) 3-2 (în tur 0-2)
Zimbru Chişinău (Moldova) - Bangor City (Ţara Galilor) 2-1 (în tur 0-0).

sus