Program liga 1 fotbal 2014 - 2015

Mai sunt câteva zile și va începe liga 1, ediția 2014 - 2015. Spre deosebire de ultimile ediții, incepând din acest an, vreme de vreo 5 ani televiziunea care va transmite meciurile este Look TV. Mari informatii despre Look Tv nu prea am să vă dau fiind o televiziune minusculă la care cred că nu se uita mai nimeni până acum. Cei de la UPC au achiziționat drepturile de transmisie a acesteia, deci abonații acestei firme și cei care au Foccus Sat vor vedea liga 1 fără probleme.

Iată și programul meciurilor din turul ligii 1

Etapa I, 25 -28 iulie

Vineri 25 iulie
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu ora 18.30 LOOK TV
CS U Craiova – Pandurii Tg. Jiu ora 21.00 LOOK TV

Sambata 26 iulie
Tg. Mures - U Cluj ora 18.30 LOOK PLUS
Rapid – Steaua ora 21.00 LOOK TV

Duminica 27 iulie
FC Botoșani – Gaz Metan Mediaș ora 17.00 LOOK PLUS
CFR Cluj – Ceahlaul ora 19.00  LOOK TV
FC Brasov - Petrolul Ploiesti ora 21.00  LOOK TV

Luni 28 iulie
CSMS Iași – Viitorul Constanța ora 18.30 LOOK TV
Dinamo Bucuresti – Oțelul Galați ora 21.00 LOOK PLUS

Etapa a II-a, 2 august

Steaua Bucureşti - CS Universitatea Craiova
Pandurii Târgu Jiu - CFR Cluj
Ceahlăul Piatra Neamţ - ASA Târgu Mureş
Universitatea Cluj - Dinamo Bucureşti
Astra Giurgiu - FC Braşov
Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna
Petrolul Ploieşti - FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş - CSMS Iaşi
FC Viitorul - Rapid Bucureşti

Etapa a III-a, 9 august

Rapid Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul
CFR Cluj - Steaua Bucureşti
Concordia Chiajna - Universitatea Cluj
Dinamo Bucureşti - ASA Târgu Mureş
FC Braşov - Oţelul Galaţi
FC Botoşani - Astra Giurgiu
CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu - Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a IV-a, 16 august

ASA Târgu Mureş - Concordia Chiajna
Steaua Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu
Ceahlăul Piatra Neamţ - Dinamo Bucureşti
Universitatea Cluj - FC Braşov
Astra Giurgiu - CSMS Iaşi
Oţelul Galaţi - FC Botoşani
Petrolul Ploieşti - Rapid Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova
FC Viitorul - CFR Cluj

Etapa a V-a, 23 august

Rapid Bucureşti - Astra Giurgiu
CS Universitatea Craiova - Petrolul Ploieşti
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti
FC Braşov - ASA Târgu Mureş
FC Botoşani - Universitatea Cluj
CSMS Iaşi - Oţelul Galaţi
Steaua Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
Pandurii Târgu Jiu - FC Viitorul

Etapa VI-a, 30 august

ASA Târgu Mureş - FC Botoşani
Dinamo Bucureşti - FC Braşov
Ceahlăul Piatra Neamţ - Concordia Chiajna
Universitatea Cluj - CSMS Iaşi
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova
Oţelul Galaţi - Rapid Bucureşti
Petrolul Ploieşti - CFR Cluj
Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu
FC Viitorul - Steaua Bucureşti

Etapa a VII-a, 13 septembrie

Rapid Bucureşti - Universitatea Cluj
CS Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi
CFR Cluj - Astra Giurgiu
FC Braşov - Concordia Chiajna
FC Botoşani - Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi - ASA Târgu Mureş
Steaua Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti
FC Viitorul - Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VIII-a, 20 septembrie

ASA Târgu Mureş - Rapid Bucureşti
Concordia Chiajna - FC Botoşani
Dinamo Bucureşti - CSMS Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov
Universitatea Cluj - CS Universitatea Craiova
Astra Giurgiu - Pandurii Târgu Jiu
Oţelul Galaţi - CFR Cluj
Petrolul Ploieşti - Steaua Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul

Etapa a IX-a, 27 septembrie

Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti
CS Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş
CFR Cluj - Universitatea Cluj
FC Botoşani - FC Braşov
CSMS Iaşi - Concordia Chiajna
Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu
Pandurii Târgu Jiu - Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Viitorul - Petrolul Ploieşti

fotbal-program-liga-1-2014-2015

Etapa a X-a, 4 octombrie

ASA Târgu Mureş - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Rapid Bucureşti
Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova
FC Braşov - CSMS Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani
Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu
Astra Giurgiu - FC Viitorul
Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti
Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş

Etapa a XI-a, 18 octombrie

Rapid Bucureşti - FC Braşov
CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna
CFR Cluj - Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi - FC Botoşani
Steaua Bucureşti - Universitatea Cluj
Pandurii Târgu Jiu - ASA Târgu Mureş
Petrolul Ploieşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu
FC Viitorul - Oţelul Galaţi

Etapa a XII-a, 25 octombrie

ASA Târgu Mureş - Steaua Bucureşti
Concordia Chiajna - CFR Cluj
Dinamo Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu
FC Braşov - CS Universitatea Craiova
FC Botoşani - Rapid Bucureşti
Ceahlăul Piatra Neamţ - CSMS Iaşi
Universitatea Cluj - FC Viitorul
Astra Giurgiu - Petrolul Ploieşti
Oţelul Galaţi - Gaz Metan Mediaş

Etapa a XIII-a, 1 noiembrie

Rapid Bucureşti - CSMS Iaşi
CS Universitatea Craiova - FC Botoşani
CFR Cluj - FC Braşov
Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu - Concordia Chiajna
Astra Giurgiu - Ceahlăul Piatra Neamţ
Petrolul Ploieşti - Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş - Universitatea Cluj
FC Viitorul - ASA Târgu Mureş

Etapa a XIV-a, 8 noiembrie

Rapid Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
ASA Târgu Mureş - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti - FC Viitorul
FC Braşov - Pandurii Târgu Jiu
FC Botoşani - CFR Cluj
CSMS Iaşi - CS Universitatea Craiova
Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti
Oţelul Galaţi - Astra Giurgiu

Etapa a XV-a, 22 noiembrie

CS Universitatea Craiova - Rapid Bucureşti
CFR Cluj - CSMS Iaşi
Steaua Bucureşti - FC Braşov
Pandurii Târgu Jiu - FC Botoşani
Ceahlăul Piatra Neamţ - Oţelul Galaţi
Astra Giurgiu - Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti - ASA Târgu Mureş
Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti
FC Viitorul - Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a, 29 noiembrie

Rapid Bucureşti - CFR Cluj
CS Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ
ASA Târgu Mureş - Astra Giurgiu
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti - Petrolul Ploieşti
FC Braşov - FC Viitorul
FC Botoşani - Steaua Bucureşti
CSMS Iaşi - Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj - Oţelul Galaţi

Etapa a XVII-a, 6 decembrie

CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi
Pandurii Târgu Jiu - Rapid Bucureşti
Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Cluj
Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti
Oţelul Galaţi - ASA Târgu Mureş
Petrolul Ploieşti - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş - FC Braşov
FC Viitorul - FC Botoşani

 

Please publish modules in offcanvas position.