Primele doua meciuri din liga 1

A inceput liga 1 editia 2014 -2015, o ultima editie in formatul actual cu 18 echipe. Primul meci s-a jucat pe teren sintetic intre Concordia Chiajna si Astra. A fost un meci in care cei de la Astra au castigat cu scorul de 2-0 dupa doua goluri super faine. Primul un calcai de toata frumusetea a lui Fatai din careul de 6 metri iar cel de al doilea, un gol din corner. Goluri din cornere vezi cam rar si astea de obicei sunt luate de echipe cu portari slabi. Si putem spune ca asa e, Chiajna e o echipa slaba cu un antrenor guraliv si aici ma refer la Sumudica, care se da in spectacol insa de cate ori are ocazia.

Fatai a dat super gol in prima etapa

Golurile au fost marcate de Fatai '11 şi Budescu '13.

Iata si componenta celor doua echipe:

Concordia Chiajna: Ramniceanu - Maftei, Reljici, Dulgherov, Serediuc - Al. Stan, N. Rosu (Welington '21) - Olberdam, Timov ( Boldrin '69), Bajenaru - D. Florea (Dina '65). Antrenor: Marius Sumudica

Astra Giurgiu: S. Lung - Pliatsikas, Gaman, Oros (Ben Youssef '67), Morais - Enache, Laban, Yahaya, William - Budescu (Takayuki '79) - Fatai (Alibec '70). Antrenor: Daniel Isaila

Cartonaşe galbene: Bajenaru '30, Maftei '35, Stan '41, Olberdam '47 / Laban '84, Coman '85

In celalalt meci al etapei s-au intilnit, intr-un derby al Olteniei U Craiova - sau mai bine spus CraOlguta cu cealalta echipa olteneasca - Pandurii Tg Jiu. A fost un meci care s-a terminat la egalitate  1-1 dupa ce Pandurii au deschis scorul in minutul 73 prin Shalaj, cei de la Universitatea au egalat in minutul 86 prin Curelea. Finalul meciului a consemnat o remiza care cred ca a multumit pe toata lumea

Iata si componentele celor doua echipe

CS Universitatea Craiova: Brac - Achim, C. Frăsinescu, Kay, Vătăjelu - Mateiu (Pleșan 46, Nuno Rocha 77), Madson - Băluță (Neacșa 66), Ferfelea, Bancu - Curelea
Antrenor: Ionel Gane

Pandurii: R. Stanca - Ungurușan, Paraskevas, Erico da Sila (Shalaj 9), Momcilovic - P. Anton, Elton Da Silva, D. Nistor - C. Iorga (Buleică 72), Răduț, M. Roman (Nicoară 82)
Antrenor: Petre Grigoraș

Au marcat: Curelea 86 / Shalaj 73

Please publish modules in offcanvas position.